Ciklonu un anticiklonu kategorijas

Ciklonu un anticiklonu kategorijas
Vērtēju pēc ietekmju smaguma Latvijā.  Kategorija tiek piešķirta pēc ciklona darbības izbeigšanās / un attiecīgās lapas slēgšanas šajā blogā.
1. Kategorijas ciklons. Nelieli nokrišņi, drusku apmācies. Spirgts vējš.
2. Kategorijas ciklons. Mērens un ilgstošs lietus. Negaisi vasarā. Sniegputeņi ziemā. Vēja brāzmas līdz 15m/s. Vasarā - sutīgs karstums, ziemā krasa gaisa temperatūras svārstības.
3. Kategorijas ciklons. Spēcīgi negaisi, ilgstošs un specīgs lietus. Masīvi sniega nokrišņi/ kad sniega sega ciklonā pieaug 10cm un vairāk. Ir vētra 20-25m/s. Ja dabas parādības dod nelielus postījumus dabā.
4. Kategorijas ciklons. Masīvi negaisi, dažs tornado. Ilgstoši un spēcīgi nokrišņi vismaz 8 stundas no vietas. Ir spēcīga vētra ar vēja ātrumiem vismaz 30m/s. Dabā un tautsaimniecībā ir izteikti postījumi.
5. Kategorijas ciklons. Ilgstošs negaiss 6 stundu garumā, ar lietus nokrišņiem vismaz 100mm 24 stundās. Ziemā vismaz 50cm sniega pieaugums. Gaisa temperatūras svārstības vismaz par 20 grādiem.  Vairāki tornado. Orkāns ar vēja brāzmām vismaz 40m/s. Latvijā tiek izsludināta dabas katastrofa.
-------------------  
1. Kategorijas anticiklons. Viena diena - skaidrs laiks.
2. Kategorijas anticiklons.  Vismaz 3 skaidras dienas pēc kārtas. Vasarā siltums vismaz +22, ziemā vismaz -15 grādu sals.
3. Kategorijas anticiklons. Tā darbība Latvijā - vismaz nedēļu. Vasarā iestājas sausums, ziemā - sala periods uz nedēļu ar vismaz -20 grādiem dažu naktī.
4. Kategorijas anticiklons. Ilgst vismaz 10 dienas no vietas. Visā valstī ir sausums vasarā, ziemā sals tumšajās stundās vismaz -25 grādi.
5. Kategorijas anticiklons. Ilgst vismaz 2 nedēļas. Vasarā iestājas "bada gads", ziemā - masīvs sals ar gaisa temperatūras minimāliem rekordiem.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana